Marzenia są różne..


Marzenia są różne , są małe i duże, z czasem zmieniają się lub ciągle pozostają takie same.

Gdybym miała zrobić na pewno zebrałoby się kilka punktów, chciałabym mieć swój dom z ogródkiem, choć nie mam co narzekać bo mam mieszkanie dość dużo miejsca i balkon, więc zawsze coś…więc może niekoniecznie to takie marzenie które koniecznie trzeba spełnić. Ale jednak…Ostatnio oglądałam bardzo fajne mieszkania i  szeregowce , mające coś w sobie, trochę drewna, fajnego dizajny, podobały mi się. Jak chcecie zobaczcie może też Was urzekną  apartgd.pl

Choć chyba najbardziej marzyłby mi się dom, nawet jakiś starszy, na uboczu, wyremontowany,z  duszą, wielką jabłonią, i trawnikiem z ławeczką, hamakiem, trochę jak za dziecinnych lat, gdzieś na wsi.

Niektórym marzy się idealna sylwetka, biegają, ćwiczą, wszystko dobrze jeśli nie tracą pewnej kontroli nad sobą i cel nie przyćmiewa wszystkiego.

Był okres że dużo biegałam, ćwiczyłam ostatnio mniej, bo dziewczynka poszła do szkoły, bo jakoś inne obowiązki i trudno mi się zebrać. Ale wróciłam na basen i kupiłam karnet, w tym czasie co dzieci w sekcji pływackiej ja też sobie popływam. Zawsze jakiś ruch..i mam zamiar więcej biegać jednak bo w planach 8 października bieg na 10 km Piotra i Pawła i 22 października półmaraton w Wągrowcu, na razie kiepsko to widzę z moją kondycją ale zobaczymy.

Rok temu miałam wspaniałą motywację zobaczcie 🙂 więc w tym roku szkoda byłoby nie biec

14720474_1488328137849780_6585164380728360729_n

Chciałabym żeby moje dzieci wyrosły na naprawdę fajnych ludzi, na osoby którym nie zawróci w głowach pęd za niewiadomo czym, jakimś bogactwem, karierą… bo przecież nie tylko to się liczy, bo jeśli już będę miała więcej lat to chciałabym żeby znaleźli chwilę żeby zadzwonić, przyjechać na ciepły placek z kruszonką, który dla nich upiekę, czy po prostu tak o, żeby opowiedzieć o swoich problemach sercowych, albo zdanym egzaminie, albo żeby się poradzić jaką kanapę wybrać do salonu..czasami banalnych sprawach, czasami bardzo ważnych..Żeby też wiedzieli że najważniejsze to przytulać bliskie osoby i być z nimi gdy tego potrzebują.

Chciałabym żebym też ja miała dla nich cierpliwość zwłaszcza teraz gdy rosną, mają różne potrzeby , niekoniecznie na wszystkie się zgadzam, gdy musimy jakoś znaleźć kompromis i nie zawsze nam wychodzi.

Chciałabym być zdrowa, niedługo wreszcie jadę na badania i mam nadzieję że choroba którą miałam, przez którą przez rok brałam zastrzyki i miałam trochę wykreślone z życiorysu to przeszłość.

Chciałabym żebyśmy mieli takie szczęście w domu, bo ostatnio różnie z tym bywało, żeby była szczerość, a nie kłamstwa. Żeby było jak najmniej łez, a dużo czułości, ciepła , miłości..

Pewnie za dużo chcę..Ale przecież zawsze można sobie pomarzyć, co z tego się spełni czas pokażę..najważniejsze to chyba kłaść się spać każdego dnia z myślą że robimy co w naszych siłach żeby część z tych marzeń spełnić, że nie myślimy tylko o sobie ale też innych. Choć czasami dla równowagi w przyrodzie właśnie tylko myślimy o sobie.

Czytałam ostatnio dwie książki Blog Julki Rozumek i Zamiast wychowania -Jesper Juul..

jeśli nie czytaliście polecam naprawdę. Każda z nich ma w sobie coś, nie musicie się z wszystkim zgadzać oczywiście, ale jeśli już czyta się i trochę zapomina o tym co dzieje się wkoło, to książka jest dobra.

A to cytat od Julki..cudowny

„To nie sztuka wybudować nowy dom.
Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.
Podków szczęścia nie wyrzuca się na złom,
Nie wynosi się na śmietnik snów i wzruszeń.
To nie sztuka wytrenować sobie mózg.
Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi,
By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,
By nie budził z marzeń nas jak budzik.

To nie sztuka skonstruować superplan,
Wszystko z góry mieć zaplanowane.
Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam,
Nie bać się przegranej i wygranej.

To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong,
Nóg tysiące zmusić do tupotu.
Sztuka skomponować tak ulotny song,
Co bezskrzydłym da przyjemność lotu.

To nie sztuka z cudzej studni wodę pić,
Zbierać cudze zasługi i winy.
Sztuka swoim własnym rytmem życie śnić,
Znaleźć źródło w najsuchszej pustyni.”

A poniżej kilka zdjęć..między innymi dziewczynka z kołderką dla lalki którą wspólnie uszyłyśmy

IMG_9837_smallIMG_9833_small

IMG_9832_small

IMG_9955_small

I cudne tulipany i ptaszki które dostałam od Pauliny  z My mimi, są cudne!!

IMG_9956_small

2 thoughts on “Marzenia są różne..

Tutaj możesz dodać komentarz :-)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s