Paddington, Sam i Julia i nie tylko


Książeczki uwielbiamy to od dawna wiadomo, nasza biblioteczka co chwilę o coś się powiększa.

Były święta i nie tylko i kolejne tytuły przybyły.

Niektóre książeczki zachwycają nas fabułą i wartką akcją, inne swoimi cudownymi ilustracjami, które można oglądać godzinami wypatrując szczegółów, jedne są swoistym arcydziełem i aż trudno pojąć kto mógł stworzyć coś równie pięknego.

Misia Paddingtona moje dzieci bardzo lubią, do tej pory oglądały tylko bajki, ale jak się dowiedziałam że będzie książka pod tym tytułem oczywiście musieliśmy ją mieć.

Na razie przeczytaliśmy niektóre fragmenty bo książeczka ma ponad 400 stron, podzielona na 3 części – Miś zwany Paddingtonem, Jeszcze o Paddingtonie i Paddington daje sobie radę.

” Na stacji Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego zdumiewające pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić! Paddington da sobie radę z każdym problemem, zawsze jest czarujący i uprzejmy, a w kieszeni  ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę. Czy będzie umiał przyzwyczaić się do wielkiego miasta? Jakie przygody go spotkają? I kto zostanie najlepszym przyjacielem niedźwiadka?”

Paddington to miś który ma zdolność do wpadania w tarapaty, gubienia się, robienia czegoś co potem trudno mu odkręcić. Na szczęście wszystko dobrze się kończy i zawsze udaje mu się wyjść z opresji. Ma oczywiście mnóstwo przygód.  Poza tym jest bardzo miłym, sympatycznym i pociesznym misiem przez co zyskuje sympatię dzieci.

Jak wiadomo do dzieci nie tylko przemawia to co słuchają ale i to co oglądają. Ci którzy byli w Londynie wiedzą jakie wrażenie robi znalezienie się na stacji Paddington.

Od 25 grudnia w kinach jest również film. Oprócz tego że czytamy historie Paddingtona musimy się też wybrać do kina.

Zapowiedź filmu poniżej.

IMG_4839 do postu_small

IMG_4842 do postu_small

IMG_4841 do postu_small

IMG_4843 do postu_small

IMG_4846 do postu_small

IMG_4849 do postu_small

IMG_4863 do postu_small

A dla wszystkich szukających gier i zabaw dla dzieci oraz informacji o Paddingtonie zapraszamy na nowy profil fb i stronę www.paddington.com.pl,

Z innych nowości w naszej bibliotece to jeszcze kolejny tom Sama i Julii, o którj pisałam tutaj.

Tym razem mamy kolejną część Sam i Julia w cyrku. Jak zwykle ilustracje i ilość detali na nich zachwycają. Książeczka którą chce się po prostu mieć żeby oglądać, oglądać..

IMG_4826 do postu_small

IMG_4827 do postu_small

IMG_4829 do postu_small

IMG_4831 do postu_small

IMG_4830 do postu_small

IMG_4833 do postu_small

IMG_4835 do postu_small

IMG_4837 do postu_small

IMG_4857 do postu_small

Na półce u chłopca również kolejny tom Magicznego drzewa..tym razem zatytułowany Cień smoka. Mamy cztery inne. Tosia jeszcze za mała, ale Kuba uwielbia wsłuchiwać się w historię, trochę niestworzone, trochę straszne, magiczne, trzymające w napięciu o trójce przyjaciół i ich psie.

Na razie jeszcze kończymy inne książki, ale ta na pewno nas wciągnie i poza tym że zatrzyma dech na chwilę to nauczy czym jest dobro, przyjaźń i co jest ważne..

Nowości książkowych mamy jeszcze kilka, ostatnio dzieci po książcę kupiły sobie za własne oszczędności w Sylwestra gdy pojechałam z nimi na spacer do miasta, trafiliśmy do księgarni Zakamarków. Ale o tym w innym poście na dziś już starczy.:-)

IMG_4851 do postu_small

IMG_4853 do postu_small

IMG_4854 do postu_small

IMG_4823_do postu_small

IMG_4847 do postu_small

13 thoughts on “Paddington, Sam i Julia i nie tylko

Tutaj możesz dodać komentarz :-)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s