Samoloty i latawce kreatywnie z dziećmi


Zaczęło się od tego, że Kuba w szkole robił z panem i dziećmi latawiec. Malowali wspólnie, budowali stelaż i opowiadał z podekscytowaniem o tym.

Potem będąc w bibliotece znalazł na półce książkę o latawcach i samolotach z papieru i kartonu.

Więc plan już był robimy latawce i samoloty.

Zaczęliśmy od latawca. Z braku listewek połączyliśmy patyczki od chińskiego z drucikiem, sznurkiem. Z papieru szarego powstał korpus na którym farbkami w sztyfcie namalowany został nietoperz. Ogon powstał z kokardek, trójkącików z bristolu wycinanych przez Kubę.

Niestety na dworze okazało się że mamy za krótki sznurek i latawiec nie mógł wznieść się zbyt wysoko. Ale czekamy na wiatry żeby znów przetestować go.

W kolejny dzień gdy ja byłam w pracy dzieci z tatą pojechały do Obi kupiły profesjonalne listewki i zbudowali latawiec znacznie większy. Dzieci pomalowały farbami go, ogon mama pomogła zrobić z materiału.

Dzieciom się bardzo podoba.

Co potrzeba żeby zrobić latawiec: listewki drewniane lub patyczki które można posklejać taśmą klejącą najlepiej lepszą taką montażową. Szary papier lub inny papier do pakowania (lub folia kolorowa), klej Magic lub inny szybko klejący, farbki, kredki, sznurek do pakowania najlepiej cały, zeby potem starczył też do puszczania latawca, na ogon kawałki krepy, lub wstążki, materiału, kokardki z papieru lub trójkąciki wg własnej inwencji:-)

do postu12_small

do postu3_small

do postu4_small

do postu2_small

do postu6_small

do postu7_small

do postu8_small

do postu9_small

do postu10_small

do postu11_small

do postu13_small

do postu30_small

do postu1a_small

Po latawcach przyszła kolej na samoloty. Zaczeliśmy od tych z papieru różnych bojowych, rakietach, prostych i bardziej skomplikowanych. Robiliśmy je z białego papieru kredowego. Ale na przyszłość można je zrobić z kolorego, lub pomalować.

Dzieci miały super zabawę. Puszczały samoloty w pokoju bo pogoda na dworze nie sprzyjała. Część latała lepiej część gorzej, ale polecam zajęcie na jesienne dni.

do postu14_smalldo postu15_small

do postu16_small

do postu17_small

do postu19_small

do postu18_small

do postu23_small

do postu22_small

do postu26_small

do postu24_small

do postu20_small

Oprócz samolotów z papieru można robić też z kartonu. Takie w planie na dziś. Poniżej kilka propozycji ❤

do postu1_small

do postu28_small

do postu29_small

W planach mamy poszukiwanie innych książek w tym stylu i kupienie własnej do domu.

Super zabawa która angażuje dzieci, rodziców i pozwala kreatywnie wspólnie spędzić czas. A potem jeszcze dzieci mają wiele godzin zabawy.

13 thoughts on “Samoloty i latawce kreatywnie z dziećmi

  1. Super inspiracja…coś mi się zdaje, że na dniach pobawimy się w robienie latawca, tym bardziej, że w przedszkolu jest konkurs…natchnęłaś mnie nadzieją, że damy sobie radę z tym tematem 🙂

    Polubienie

  2. Pamiętam jak wraz z Tatą i moja siostrą budowaliśmy takie latawce, a potem szliśmy na łąkę bądź plażę i puszczaliśmy je jak najwyżej… Ależ było bosko!:))) A samoloty to wiecznie Jasiek z Majką robią i nimi mi po całym domu latają;)) Mała to uwielbia, Jasiek jej je rzuca, a Ona je wesoło goni;) Uściski Asieńko:)

    Polubienie

Tutaj możesz dodać komentarz :-)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s